Екологічне маркування і з чим його їдять

Щодня на продуктах і вулицях ми бачимо кольорові маленькі картинки на звороті пачки. Вони називаються маркуванням.

rio de ganeiro

Екологічне маркування – це комплекс відомостей екологічного характеру щодо продукції, процесу чи послуги у вигляді тексту, окремих графічних, кольорових символів (умовних позначень) та їх комбінацій. Він наноситься в залежності від конкретних умов безпосередньо на виріб, упаковку (тару), ярлик, етикетку чи в супровідну документацію.

 

 

 

  • Екологічний сертифікат25 

Цей знак підтверджує, що маркована ним продукція пройшла екологічну сертифікацію за вимогами міжнародного стандарту ISO 14024 (ДСТУ ISO 14024) і має покращенні екологічні характеристики в порівнянні з представленою на ринку продукцією в аналогічної категорії. У світі існують кілька десятків національних та міждержавних сертифікаційних систем, які здійснюють оцінку відповідності продукції згідно ISO 14024 (ДСТУ ISO 14024) і входять до складу міжнародної організації Глобальної мережі екологічного маркування (GEN). За законодавством України, товаровиробникам забороняється використовувати у формі самодекларацій такі неперевірені (документально не підтверджені) твердження відносно продукції, як «екологічно чистий», «екологічно безпечний», «екологічно сприятливий», «сприятливий до ґрунту», «не забруднюючий», «зелений», «сприятливий до природи» та «сприятливий до озону» тощо.

Екологічно сертифікованою продукцією слід вважати ту, яка має сертифікат підтвердження відповідності та відмічена знаком екологічного маркування який належить певній сертифікаційній системі.
  • Національний знак оцінки відповідності nacionalniy znak iakosty                    

Цей знак на виробі чи його упаковці, технічної документації зазначає, що він відповідає вимогам усіх обов’язкових в Україні регламентів та стандартів стосовно продукції певної категорії. Зазвичай, діє на території України, і не означає, що він дасть вільне просування товару в інших країнах. Він належить державі, опис та правила його застосування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2001 р. № 1599. Національний знак відповідності є єдиним знаком, що свідчить про відповідність продукції обов’язковим вимогам безпеки, які діють на території України. Виробник має право маркувати продукцію цим знаком виключно тільки за позитивними результатами виробничого контролю. Національний знак відповідності не доповнює та не відміняє значення іншого маркування, яким позначається продукція, у порядку передбаченому чинним законодавством.

  • Знак відповідності при обов’язковій сертифікації в Російській Федераціїf21a4da4c7a23a124b3c696361f8be9a

Цей знак на виробі чи його упаковці, технічної документації зазначає, що відповідність усіх обов’язковим вимогам в РФ регламентів та стандартів стосовно маркованої ним продукції перевірено шляхом процедури оцінки відповідності (сертифікації). Вимоги до процедури обов’язкової оцінки відповідності на території Російській Федерації встановлені Федеральним Законом «Про технічне регулювання». Цим знаком може бути маркований як сам виріб, так і його упаковка чи супровідна документація.

Правила застосування знаку відповідності при обов’язковій сертифікації в Російській Федерації встановлені ГОСТ Р 50460-92.
  • Знак «Нетто» («Брутто»)netto

Цей знак означає вагу нетто (без упаковки). Якщо біля цього знаку зазначено число в рамочці, воно означає вагу брутто (з упаковкою).

 

 

 

  •   Знак «Парасоля»

parasolia Цей знак означає що продукцію слід оберегти від вологи.

 

 

  • Знак «Hermetically sealed»

Цей знаhermeticк вказує на те, що товар герметично упакований. Знаки маркування сертифікованих систем управління виробництвом Знак відповідності системи управління якістю вимогам міжнародного стандарту ISO 9001 (ДСТУ ISO 9001). Цей знак, та інші знаки, що мають позначення ISO 9001 мають опосередковане відношення до якості та інших характеристик виробу, оскільки інформує про сертифіковану систему управління організації згідно вимог міжнародного стандарту ISO 9001 (ДСТУ ISO 9001).

  • Без bez_gmoГМО

Цей знак є декларацією виробника, його застосування не вимагає обов’язкового проведення випробувань та оцінки продукції на вміст ГМО органом з оцінки відповідності. Ставити маркування про наявність чи відсутність ГМО зобов’язує виробника Закон України «Про безпечність та якість харчових продуктів».

 

 

 

 

  •  Знак «Стрічка Мебіуса»

2. recycleЦей знак має декілька значень: він може означати, що маркована ним продукція містить певну частину повторно переробленого матеріалу. Це можуть бути як повторно перероблені матеріали, які утворюються під час виробництва, так і перероблені тверді побутові відходи (ТПВ), що зібрані від населення. Цим знаком може позначатися повторно перероблений матеріал, що отримали завдяки повторній обробці рекуперованого [відновленого] матеріалу при виробничому процесі, з нього виготовили кінцеву продукцію або компонент, який входить до складу кінцевого продукту. Також, ним може маркуватися і рекуперований [відновлений] матеріал, який за інших обставин міг би бути видалений як відхід, але був зібраний та застосований у якості сировини замість нового первинного матеріалу для процесу повторного перероблення або виготовлення продукції.

  •  «Der Grune Punkt». 1. der_grune_punkt

Зелена крапка. З 1990 року ставиться на пакувальному та вторинної переробки маркованого пакувального матеріалу. Використовується в Німеччині, Франції, Бельгії, Ірландії, Люксембурзі, Австрії, Іспанії та Португалії та ряді інших країн. Але всі значення цього знаку вказують на те, що даний продукт чи його упаковка беруть участь в програмі зменшення обсягів утворення відходів шляхом їх реціклінгу. Для наочності: макулатура  подрібнюється на паперову масу (пульпу), стійку до біодеградації, яка має практично невичерпні можливості як матеріал для огорож та інших споруд просто неба. Метали плавлять і переробляють у різноманітні деталі. Текстиль подрібнюють і використовують для надання міцності макулатурній паперовій продукції.

Надалі, цикл про маркування триватиме.

Бережіть здоров`я.

Коментарі


 

Відео

  • Біла Вежа – Виростеш ти, сину (на вірші В.Симоненка)

Найпопулярніші статті

Ми вКонтакті

Ми на Facebook

Ми на twitter

Корисні посилання