Киянам презентують книгу до річниці Голодомору

Напередодні відзначення 80-х роковин Голодомору у Києві презентують унікальне видання «Людяність у нелюдяний час», де вперше зібрано дані про доброчинців у час Голодомору — людей, які допомагали вижити тим, хто голодував.

lyudianist-u-nelyudianyi-chas-obkladynka_0

Зустріч відбудеться 20 листопада в книгарні «Є» о 18:30 спільно з Центром досліджень визвольного руху  (упорядники — Володимир Тиліщак та Вікторія Яременко).

В книзі представлені спогади про людей, які рятували українців від голодної смерті в 1932—1933 роках.

Коли убивають голодом, ділитися хлібом — подвиг. Ця книга — про тихих героїв німої війни, яку вів тоталітарний режим проти українських селян.
Проект втілено Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні.
У виданні подано інформацію про понад 140 осіб, прізвища та імена яких встановлено на основі документальних даних та усних свідчень.

«Це були різні люди: і голови колгоспів чи сільрад, і звичайні матері. Всі вони сприймали чужий біль, горе як власне і, відриваючи останню крихти від себе, ділилися з іншими, рятуючи їх від голодної смерті», — розповідає один з упорядників книги історик Володимир Тиліщак.
Роботу над проектом розпочав у 2009 році Український інститут національної пам’яті. Тоді на адресу Інституту надійшла значна кількість листів зі спогадами врятованих про своїх рятівників, а також очевидців доброчинності. Саме ці матеріали склали основу збірника.

Нагадаємо також, що 79-і роковини Голодомору (2012 рік) було присвячено пам’яті цих людей, імена кожного з них були оголошені на панахиді біля Національного меморіалу Голодомору.

Локація:  вул. Лисенка, 3

Час: 20 листопада о 18:30

Вхід вільний.

Коментарі


 

Відео

  • Біла Вежа – Виростеш ти, сину (на вірші В.Симоненка)

Найпопулярніші статті

Ми вКонтакті

Ми на Facebook

Ми на twitter

Корисні посилання